|
Mahdollisuus Muutokseen -mediakampanja on jokaista uskovaa varten. Jokainen voi olla mukana jollakin tavalla. Kampanja tehdään yhdessä, isolla joukolla. Siksi arinkin voi tulla mukaan. Rukous on kaikkein tärkeintä mission hengellisen onnistumisen kannalta.
– Joka runsaasti kylvää, se runsaasti niittää. Tämä Raamatun sana on totta kaikessa elämässä, ja niin myös tässä kaupunkimissiossa. Käytä niitä työkaluja, jotka sinulle on annettu, niin saat niittää hedelmää, Hannu Haukka sanoo.
Rukoustiimin koordinaattori Jorma Lahikainen iloitsee siitä, että kampanjan puolesta järjestettävissä rukouspäivissä on paljon ihmisiä eri seurakunnista, joilla on yhteinen sydämen syke kampanjalle. Rukoilijoiden parissa on selkeästi havaittavissa uusi vaihe, uudenlainen yhteys. Rukouspäiviä kampanjan puolesta järjestetään joka toinen lauantai.
Kampanjaa varten koulutetaan vapaaehtoisia lauantaina 27.8 Helsingin vapaaseurakunnan tiloissa. Koulutus on tarkoitettu jokaiselle, joka miettii haluaisiko olla jotenkin mukana. Koulutus on käytännöllistä, ja sieltä saa lisäksi hyvän koulutuspaketin mukaan. Ari Talja muistuttaakin, että ilman koulutusta ei voi tulla mukaan kampanjaan.
Lisätietoa koulutuspäivästä saat tästä.
|